17.1.2020

Přechod na Windows 10

Podpora Windows 7 skončila 14. ledna 2020

To pro Vás znamená konec:

 • aktualizací operačního systému,
 • vydávání bezpečnostních aktualizací a oprav,
 • technické podpory.

Nabízíme řešení: 

 • diagnostika notebooku a PC (zjistíme v jakým stavu je zařízení a zda-li nepotřebuje vylepšit – např.: vyměnit starý HDD (pevný disk) za SSD (20x rychlejší disk, který z pomalého notebooku udělá velmi rychlý stroj))
 • záloha Vašich dat
 • okamžitý přechod z Windows 7/8 na Windows 10
 • nastavení Windows – jen zapnete a pracujete
 • instalace antiviru a bezpečné nastavení
 • kompletní vyčištění od prachu a jiných nečistot
 • notebook lze u Vás vyzvednout
 • poradenství

V případě zájmu volejte na číslo: 773 833 641
Veškeré ceny budete vědět předem a délka servisu je maximálně 2 dny.

 

 

Společnost Microsoft nedávno oznámila, že dne 14. ledna 2020 oficiálně zahájí fázi konce podpory (end of life) systému Windows 7. V tento den společnost přestane podporovat operační systém (OS) Windows 7 na noteboocích a stolních počítačích a nebude jej nadále opravovat aktualizacemi zabezpečení.

Toto samozřejmě může způsobit určité zděšení pro spotřebitele i podnikové uživatele. Windows 7 je stále velmi populární operační systém, na který se i po 10 letech od jeho vydání stále spoléhají miliony uživatelů po celém světě. A jakkoli se společnost Microsoft může snažit přesunout uživatele na aktuální systém Windows 10, nebude to tak snadné, jak by Microsoft mohl doufat.

Jak víme z předchozích ukončení podpory byl např. u systému Windows XP, kvůli stále velké základně uživatelů, datum ukončení podpory posouván a i po tomto datu (8. dubna 2014) bylo vydáno několik bezpečnostních záplat, poslední dokonce i v roce 2019. Jelikož ještě mnoho uživatelů používá Windows 7 a například z důvodu nekompatibility používaného software s novějším OS budou Windows 7 používat i nadále, tak v našem eshopu i nadále najdete notebooky a počítače s předinstalovaným Windows 7.

Ukončení podpory systémů Windows

Ale – bohužel – všechno dobré musí jednou skončit. A brzy bude Windows 7 vyřazen z dodávek bezpečnostních aktualizací, což ponechá ty, kteří jej budou dále používat, potenciálně vyššímu riziku útoku hackerů. Abychom zmírnili některé z těchto obav a odpověděli na některé otázky týkající se konce podpory systému Windows 7, sestavili jsme následující seznam nejčastěji pokládaných otázek.

Co znamená konec podpory Windows 7?

Konec podpory je termín, který společnost Microsoft používá k identifikaci období, kdy společnost již nebude podporovat operační systém nebo aplikaci. V tomto případě to znamená, že od 14. ledna 2020 nebude Microsoft opravovat bezpečnostní díry v operačním systému. Pokud se tedy objeví nějaké nové bezpečnostní chyby, standardní uživatel je již nebude moci opravit prostřednictvím aktualizací Windows.

Tento krok je často společnostmi k přesunutí priorit ve vývoji aplikací a služeb na ty, na kterých jim záleží nejvíce, které chtějí dále rozvíjet. Ale ve světě, kde je Windows 7 stále velmi populární, existuje šance, že se mnohým lidem nelíbí myšlenka, že se Microsoft k operačnímu systému otočí zády po deseti letech od jeho vydání.

 

 

 

Co znamená konec mého zabezpečení pro Windows 7?

V minulých letech, kdy společnost Microsoft ukončila podporu staršího operačního systému, nabídla společnost v době ukončení podpory několik rozsáhlých oprav, aby byl operační systém co nejvíce zabezpečen.

Pro hackery jsou ukončení podpory jakéhokoliv softwaru vítané, protože dříve či později najdou způsoby, jak využít nově objevené zranitelnosti systému a způsobit zmatek. Koneckonců, když Microsoft nebude nadále podporovat Windows 7, ale stále jej využívá mnoho uživatelů, proč nezaútočit? Faktem je, že čím dříve lidé přejdou z Windows 7 na Windows 10, tím lépe.

Vztahuje se konec podpory na všechny verze Windows 7?

Pokud mluvíme o verzích Windows 7, jako je Home a Pro, pak ano – datum platí pro všechny.

U systémů Windows 7 Embedded v prodejních terminálech a dalších zařízeních záleží na verzi OS. Například podporu pro Windows Embedded POSReady 7 ukončil Microsoft už v roce 2016. Pro platformu Windows 7 Ultimate for Embedded Systems společnost zatím nenahlásila žádný datum ukončení podpory.

 

Edice Windows 7

 

 

Minimální HW požadavky systému Windows 10

Hardwarová náročnost systému Windows 10 není nijak vysoká, bude vám stačit jakýkoliv levný notebook z naší nabídky. Níže jsou vypsané oficiální HW požadavky:

 • Procesor: Frekvence 1 GHz nebo rychlejší
 • Paměť: 1 GB RAM pro 32bitovou instalaci a 2 GB RAM pro 64bitovou instalaci
 • Místo na pevném disku: Až 20 GB místa
 • Grafická karta: Obrazovka s rozlišením 800 x 600 nebo vyšší a grafický čip s podporou DirectX 9

Upgrade z Windows 7 na Windows 10

Mohu i nadále používat Windows 7, pokud se mi to líbí?

Nikdo vám nebrání ponechat si Windows 7, pokud se vám to opravdu líbí, ale jak uvádíme výše, budete používat operační systém, který již není podporován a nadále nedostává aktualizace zabezpečení. Windows 7 bude fungovat po datu ukončení podpory stejně jako nyní, takže byste neměli vidět žádné problémy s funkčností vašeho počítače. Postupem času však můžete začít zaznamenávat další bezpečnostní problémy.

Kromě toho, že Microsoft ukončuje podporu systému Windows 7, je možné, že tak mohou učinit i vývojáři třetích stran. Microsoft nebude nutit vývojáře, aby přestali podporovat své aplikace ve Windows 7, a je pravděpodobné, že pokud existuje dostatečně velká uživatelská základna, nezastaví podporu hned. Postupem času se však situace změní, uživatelé se budou stále více obracet na jiné platformy a vývojáři tak také přestanou podporovat aktualizace systému Windows 7 ve svých aplikacích.

 

A co Internet Explorer?

Od doby, kdy se Microsoft přešel ve Windows 10 k prohlížeči Edge, snažili se najít příležitost, jak se prohlížeče Internet Explorer zbavit. A konečně to dokáže. Společnost Microsoft uvedla, že aplikace Internet Explorer je považována za „součást operačního systému Windows“, to znamená, že konec podpory systému se bude vztahovat i na tento prohlížeč.

Hackeři, kteří se pokoušejí zacílit na prohlížeč, tak mohou, podobně jako Windows 7, zasáhnout Internet Explorer. Nový prohlížeč Edge společnosti Microsoft založený na Chromu naštěstí získává režim Internet Explorer, takže uživatelé Windows 10, kteří se spoléhali na IE pro některé starší funkce, je mohou stále využívat.

Internet Explorer / Edge

 

Ukončuje Microsoft podporu pouze u Windows 7?

Současně s Windows 7 bude 14. 1. 2019 ukončena podpora tohoto software od Microsoftu:

 • Microsoft Small Business Server 2008
 • Microsoft Small Business Server 2011
 • Microsoft Windows Server 2008
 • Microsoft Windows Server 2008 R2
 • Microsoft Exchange Server 2010
 • Microsoft SQL Server 2008